Aktualności

Gwiazdy na premierze filmu "Voyage, Voyage"
"Voyage, Voyage" 

„Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie” to film dokumentalny, w reżyserii Aleksandry Potoczek,  który powstał z okazji jubileuszu 70- lecia krakowskiej PWST.

„Artystami chcą zostać ludzie, którzy dysponują jakimś szczególnym rodzajem nadwrażliwości, ludzie, którzy się w sobie nie mieszczą” - mówi reżyserka, Agnieszka Glińska, jedna z bohaterek filmu.

Ten film to spotkanie z wybitnymi absolwentami i osobistościami szkoły teatralnej w Krakowie, którzy opowiedzą  z jakimi nadziejami do niej przychodzili, co od szkoły „dostali”, a o co się „rozbili”,  jak ich to miejsce kształtowało, zmieniło.

Jak wyglądały kiedyś egzaminy wstępne? Dlaczego Mikołaj Grabowski został wówczas głęboko zraniony? Kto musiał udawać grubą czarnoskórą niańkę śpiewająca bluesa, a komu kazano kląć?

Dowiemy się co młody student szkoły teatralnej musi poświęci żeby zostać aktorem i dlaczego jest dużo więcej wygodniejszych zawodów.

Magdalena Cielecka wspomni swoje próby teatralne w garnku na głowie, ale też łzy i momenty przełamywania się. Grzegorz Jarzyna nazwie PWST kotłem, z którego człowiek wychodzi tak silnie uzbrojony ideologicznie. Krystian Lupa udowodni, że szkoła jest warsztatem pierwszych kroków, Michał Zadara wyjaśni czym jest brak „szkoły krakowskiej”, Jerzy Stuhr, Dorota Segda i Jerzy Trela wyłożą swoją definicję aktorstwa, a Jan Peszek, Anna Radwan i Dawid Ogrodnik pokażą swoje unikatowe i zaskakujące  metody pracy ze studentami.

O swoich oczekiwaniach, autorytetach, ale tez lękach opowiedzą także Ci, którzy swoją przygodę z teatrem dopiero zaczynają. Kamera przez długi czas towarzyszy studentom pierwszych lat w zdobywaniu rzemiosła. W filmie zobaczymy ich pasję, ale też trud i wysiłek, niezbędne w żmudnym szkoleniu zawodu. Zajęcia z impostacji, pracy nad rolą aktora, piosenki, podstaw tańca, to pełne wysiłku fizycznego i emocjonalnego zadania, które złożą się na „ćwiczenia z bycia aktorem”. To magiczne miejsce, które jak w soczewce skupia w sobie emocje, nadzieje, wyobrażenia, talent i niezwykłą wrażliwość. To tu przecież powstają definicje czym dla artystów jest teatr i sztuka w ogóle.

TVN Fabuła zaprasza na filmową przeprawę przez śmiech i łzy, rozczarowania i satysfakcje, entuzjazm i niemoc, wszystko to, co niesie za sobą zawód aktora.

Zobaczcie, kto pojawił się na warszawskiej premierze:

"Voyage, Voyage"

Kinga Burzyńska
1 z 9
Kinga Burzyńska
Sylwia Gliwa
2 z 9
Sylwia Gliwa
Olivier Janiak
3 z 9
Olivier Janiak
Anna Oberc
4 z 9
Anna Oberc
Maria Konarowska
5 z 9
Maria Konarowska
Maciej Stuhr
6 z 9
Maciej Stuhr
Dorota Segda
7 z 9
Dorota Segda
Dawid Ogrodnik
8 z 9
Dawid Ogrodnik
"Voyage, Voyage"
9 z 9
"Voyage, Voyage"
Sylwia GliwaOlivier Janiak
+7

 

Zobacz też:

70 lat PWST, czyli film „Voyage, Voyage"
70 lat PWST, czyli film „Voyage, Voyage"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
TVN partnerem nagrody publiczności na Netia Off Camera
Następny artykuł:

TVN partnerem nagrody publiczności na Netia Off Camera

tvnpix